Powrót do Blog
jak studia nad głosem zmieniły moje nawyki

O co chodzi w emisji głosu?

Kiedy mówię, że zajmuję się emisją głosu, większość odpowiada: O super, naucz mnie śpiewać! Gdy odpowiadam, że to emisja głosu mówionego – dla większości jest jasne, że nie skorzysta, bo przecież umie mówić…

I w to nie wątpię! 😉

Ciekawe dlaczego potem słyszę, że: ktoś nie lubi swojego głosu? 🙂 Albo że nie lubi słuchać się na nagraniu, że ona/on wcale tak nie brzmi, albo że brzmi źle– za bardzo piskliwie, albo zbyt dudniąco.

No właśnie!

Nauczanie emisji głosu to coś więcej niż nauka mówienia

To dziedzina interdyscyplinarna, która prowadzi do odnalezienia własnego, naturalnego brzmienia – innego niż wszystkie. Bo nie ma dwóch identycznych głosów, a każdy jest wyjątkowy. Tylko czasami życie nam te nasze głosy trochę doświadcza…

Ćwiczenie głosu pomaga znaleźć nie tylko dźwięk

Odkrywa przed nami nasze ciało, oddech i emocje. Wprowadza w życiu zmiany na lepsze. Serio!

W pracy nad głosem wykorzystuje się wiele metod. Nie ma tu jednej drogi. Wspaniałe ćwiczenia dla jednych okazują się bezużytecznymi dla innych. Jedno łączy wszystkie ścieżki – jest przyjemnie. Praca nad głosem jest przyjemna!

Trener emisji głosu daje narzędzia. Podpowiada, jak zmienić złe nawyki i sposoby mówienia. Te nowe są zgodne z harmonią naszego ogranizmu.

Jeśli temat Was zainteresował, zerknijcie też tutaj: Dla kogo emisja głosu?

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do Blog